Sport Ndërkombëtar

Spanja tregon “dhëmbët”, sërish shënon ndaj Kosta Rikës

Spanja dhe Kosta Rika po përballen në kuadër të Grupit E në Kampionatin Botëror, shkruan Shqip.com.

Spanja e ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosta Rikës (2:0). Ishte Marco Asensio i cili realizoi në minutën e 21-të, pas asistimit nga Jordi Alba.

Ndeshja filluar në ora 17:00, do të zhvillohet në stadiumin “Al Thumama Stadium”.

Spanja shihet si favoritë në letër dhe synon ta nis me këmbë të mbarë këtë Botëror.

Në anën tjetër, Kosta Rika do të tentojë të befasojë Furinë e Kuqe, duke u marr së paku një pikë.

/Shqip.com