Sport Ndërkombëtar

Klopp me “dhimbje koke”, përballet me lëndime të shumta

Liverpool ka 10 lojtarë që kanë mbetur jashtë fushës për shkak të lëndimeve, duke ndezur bisedat për një lëvizje në tregun e transferimeve.

Një ndeshje në sezonin e ri të Premierligës dhe Jurgen Klopp tashmë ka shumë për t’u shqetësuar.

Mos e shqetësoni barazimin e ditës së parë të Liverpool-it në Fulham – një paraqitje që, sipas fjalëve të Klopp, nënkuptonte se lojtarët e tij nuk meritonin përqafime nga trajneri i tyre – është lista e lëndimeve që është më shqetësuese.

Thiago Alcantara u bë lojtari i fundit që u godit, duke çaluar vetëm pas pjesës së parë në “Craven Cottage”.

Spanjolli, çuditërisht, është i 10-ti nga ekipi i parë që është i anashkaluar për momentin, duke çuar në rinovimin e thirrjeve që Klopp të futet në tregun e transferimeve përpara se dritarja të mbyllet në fund të këtij muaji.

Kjo ende duket e pamundur, me Klopp që këmbëngul të shtunën se “një transferim duhet të ketë kuptim, tani dhe në planin afatgjatë”.

“Ne kemi ende tetë mesfushorë – vetëm disa prej tyre janë të lënduar për momentin”, shtoi ai. “Nuk është aspak një situatë e mirë, por ne nuk do të kemi panik. Duhet të shohim se si do të reagojmë”.

Kush janë të lënduar?

Thiago Alcantara, Naby Keita, Curtis Jones, Ibrahima Konate, Diogo Jota, Kostas Tsimikas, Alex Oxlade-Chamberlain, Kevin Kelleher, Calvin Ramsay dhe Piedestali Gordon./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022