Lajme

Këto janë pesë qytetet me sasinë më të madhe të reshjeve të shiut

Ilustrim

Gjatë 24-të orëve të fundit i gjithë vendi është përballur me reshtje të shumta shiu.

Por cilat janë pesë qytetet me sasinë më të madhe të reshjeve.

Shqip.com ka kontaktuar meteorologun e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, Besim Aliu për të marrë informata lidhur me gjendjen në teren.

Besim Aliu

“Reshje më së shumit ka pasur në Malishevë, Ferizaj, Gjakova, Podujeva dhe Rahoveci” ka thënë Aliu.

Aliu ka shtuar se situata me reshjet e shiut në ditët në vazhdim do të ketë përmisim.

Lexo edhe:
Gjini: Të gjitha ekipet emergjente janë vënë në shërbim të qytetarëve, për familjet e evakuuara, do të sigurojmë strehim
Pamje nga Vërshimet në Gjakovë

“Reshjet fillojnë me u ndërpre por që temperaturat fillojnë të bien edhe minimalet edhe ato maksimalet” ka thënë Aliu.

Lexo edhe:
Ministri Krasniqi viziton zonat e prekura nga përmbytjet në Gjakovë e Rahovec
Pamje nga Vërshimet në Rahovec
Lexo edhe:
Duraku:Gjendja është shumë e rëndë kërkesën e fundit për ndihmë Qeverisë ia kemi parashtruar në muajin qershor

Temperaturat minimale do të sillen rreth 4-5 gradë Celsius ndërsa ato maksimalet pritet të jenë deri në 17-18 gradë, ka thënë Aliu./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022