Lajme

(FOTO) Rasti “Brezovica” Berat Lahut i ndërpritet masa e paraburgimit

Burime të Shqip.com mësojnë se Berat Lahu, asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, është liruar sot nga paraburgimi.

Lexo edhe:
Lëvizja Vetëvendosje suspendon asamblistin Berat Lahu, i arrestuar për rastin “Brezovica”

Po ashtu sipas aktvendimit të Gjykatës Themelore në Pejë, Berat Lahut i është caktuar masa e ndalimit për të iu ofruar vendit ose personit të caktuar.

Aktvendimi

“Masa e ndalimit për t’i ofruar vendit apo personelit të caktuar Berat Lahut do ti zgjasë që nga data 15.11.2022 deri me 19.12.2022” thuhet në aktvendim.

Lexo edhe:
Gjykata Themelore merr vendim ndaj shtatë të dyshuarve për rastin “Brezovica”

Po ashtu Berat Lahut i ndalohet tu afrohet të pandehurëve dhe dëshmitarëve në rastin “Brezovica”

/Shqip.com