ShqipBizz Ndërkombëtar

Vanessa Bryant kujton Kobe Bryant në Ditën e Baballarëve teksa viziton shtëpinë e tij të fëmijërisë me vajzat e tyre

Vanessa Bryant dhe tre vajzat e saj kanë kujtuar personin e tyre më të rëndësishëm, Kobe Bryant.

Të dielën (19 qershor), Vanessa, 40 vjeç, shënoi Ditën e Baballarëve duke shpërndarë një postim në Instagram të saj dhe të bashkëshortit të ndjerë Kobe, teksa shkruan: “Gëzuar ditën e babait, vogëlushe”.

Në një postim tjetër, Vanessa dhe vajzat Natalia, Bianka Bella dhe Capri Kobe pozuan para shtëpisë së fëmijërisë së Kobe në Filadelfia.

Krahas kësaj, Vanessa ndau një foto të re të partnerit të saj të ndjerë, i cili shihet duke luajtur basketboll si adoleshente, shkruan People.

Kobe vdiq në një aksident tragjik me helikopter në janar 2020, së bashku me vajzën e tij dhe 3-vjeçare, Gianna, dhe shtatë të tjerë.

Në fillim të kësaj jave, Vanessa vizitoi një mural të ri që përshkruan ngjashmërinë e burrit dhe vajzës së saj ndërsa ishte në vendlindjen e Kobe, të cilën ajo e dokumentoi në një postim në Instagram.

Vanessa tha se ishte në Filadelfia për të marrë pjesë në hapjen e dy fushave të reja të basketbollit në emrat e Kobe dhe Giannas në Tustin Playground në bashkëpunim me organizatën bamirëse të “Nancy Lieberman’s Dream Courts”.

Murali, të cilin Vanessa ia ka besuar artistit të Filadelfias, Ernel Martinez, është vendosur në cep të fushave, duke vëzhguar basketbollistët në zonën ku u rrit Kobe.

“E zgjodha këtë vendndodhje në mënyrë që të rinjtë në këtë komunitet të kenë një hapësirë ​​të sigurt për të luajtur me mundësi të barabarta, gjë që ishte e rëndësishme për Kobe dhe Gianna”, shkroi ajo.