ShqipBizz Ndërkombëtar

U largua nga shtëpia për shkak të mosmarrëveshjeve me të ëmën, Jennifer Lopez në dokumentarin e ri thotë se e ka rrahur kur ishte fëmijë

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez ka folur për marrëdhënien e saj të komplikuar me nënën e saj, Guadalupe “Lupe” Rodriguez, duke pretenduar se matriarku e “rrahu” kur ajo ishte fëmijë.

Superylli i popit, 52 vjeç, bën pretendimin e bujshëm në dokumentarin e saj të ri të Netflix.

Rodriquez, 76, gjithashtu shfaqet në film, duke pranuar se ishte e ashpër me Lopezin dhe dy motrat e saj, Leslie dhe Lynda. 

Matriarkja – e cila emigroi nga Porto Riko – rriti tre vajzat e saj në Bronx së bashku me bashkëshortin e saj David, nga i cili u divorcua pasi vajzat u rritën.

“Gjithmonë kam pasur pritshmëritë më të larta prej tyre. Nuk duhej të ishte kritike. Ishte vetëm për t’ju treguar se mund të bëni më mirë”, shihet Rodriguez duke thënë në film.

J.Lo u largua nga shtëpia në moshën 18-vjeçare pasi u përplas vazhdimisht me nënën e saj për të ardhmen e saj.

Këngëtarja e “Dashuria nuk kushton një gjë” rrëfeu se nuk ishte e fokusuar në punën e saj në shkollë, duke thënë se ishte e hutuar nga kërcimi – diçka që shkaktoi tension mes nënës dhe vajzës.

“Mamaja ime tha: “Nëse do të jetoni në këtë shtëpi, do të merrni arsimin tuaj”, kujton Lopez. “Ne u grindëm keq një natë dhe unë sapo u largova.”

Rodriguez tha se ajo gjithmonë donte që tre vajzat e saj të kishin një arsim në mënyrë që ato të mos vareshin nga burrat./SHQIP.com