Lajme Botë

Sulmi në periferi të Moskës nëpërmjet fotografive

Ndërtesa e sallës së koncerteve Crocus City Hall e përfshirë nga flakët.
Ndërtesa e sallës së koncerteve Crocus City Hall e përfshirë nga flakët.

Dhjetëra njerëz besohet të kenë humbur jetën nga një sulm në një sallë koncertesh pranë Moskës.

Lexo edhe:
VIDEO/ Masakër në Rusi, 40 të vrarë nga sulmi me armë në sallën e koncerteve të Moskës

Sipas mediave ruse, disa persona hapën zjarr me pushkë automatike.

Lexo edhe:
Pas sulmit në Moskë, Navalnaya: Të përfshirët në këtë krim, të sillen para drejtësisë

Kremlini tha se dënon “sulmin e përgjakshëm terrorist”.

“Një tragjedi e tmerrshme ndodhi sot në Crocus City”, tha kryebashkiaku i Moskës, Sergei Sobyanin.
Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova, i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar që ta dënojë sulmin.
Kremlini e dënoi “sulmin e përgjakshëm terrorist”.
Forcat e sigurisë para ndërtesës ku ndodhi sulmi.
Dhjetëra autoambulanca në vendngjarje.
Pamjet e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë zjarr dhe shtëllunga tymi mbi ndërtesën e sulmuar.
Sipas mediave ruse, disa persona hapën zjarr me pushkë automatike në sallën ku do të mbahej një koncert i grupit Piknik.

/Shqip.com