Lajme

Rasti i 11 vjeçares, sot organizohet protesta e radhës

Një tjetër protestë gjatë ditës së sotme pritet të organizohet kundër dhunës së 11 vjeçares.

Protesta organizohet nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Femnist, YIHR KS, CEL, QIKA, QIPS dhe QKSGj dhe fillon në ora 12:00.

Lexo edhe:
Një muaj paraburgim për 6 të arrestuarit e dytë në rastin e 11-vjeçares

Kjo protestë mbahet një javë pas protestës që është mbajtur javën e shkuar për të njëjtën çështje.

Lexo edhe:
Protestë masive në Prishtinë, pas dhunimit të 11- vjeçares nga 5 persona

“Përdhunës në burg”, “Mbrojtje për gra dhe vajza” janë disa nga parullat që e kanë shoqëruar protestën që është mbajtur javën e kaluar në Prishtinë./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022