Sport Ndërkombëtar

Përfundon pjesa e parë, ndeshje të forta në Çeki dhe Turqi

Ka përfunduar pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë në të gjitha takimet që po zhvillohen në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Në ndeshjen Çeki-Uells, rezultati pas 45 minutave të parë është 1-1, shkruan Shqip.com.

Golin e parë në këtë pjesë të parë e shënuan mysfairët  me anë të Aron Ramsey në minutën e 36-të,  kurse vendasit e barazuar me Pasek.

Czech Republic vs Wales Preview, Tips and Odds - Sportingpedia - Latest  Sports News From All Over the World
Ndeshja, Çeki-Uells

Siq qëndrojnë gjërat momentalisht, Çekia vazhdon të mbetet në vendin e dytë me tetë pikë, aq sa ka edhe Uellsi që është një pozitë më poshtë.

Lojë e fortë është duke u zhvilluar edhe ndërmjet Turqisë dhe Norvegjisë.

Norway-Turkey | European Qualifiers | UEFA.com
Ndeshja, Turqi-Norvegji

Turqit e nisën me mirë takimin pasi e tundën rrjetën pas vetëm shtatë minutave lojë, por nuk arritën që ta ruajnë deri në fund te pjesës së parë, pasi mysafirët e barazuan rezultatin me anë të Thorstvedt katër minuta para fundit.

Norvegjia është në vendin e dytë, kurse Turqia me dy pikë më pak gjendet një pozitë më poshtë.