Lajme

Mehaj takon ambasadorin e Çekisë, e falënderon për mbështetje

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, është takuar me ambasadorin e Çekisë në Kosovë, Pavel Bilek.

Mehaj, ka falënderuar ambasadorin për mbështetjen që Republika e Çekisë i ka dhënë Kosovës për zhvillimin e vendit në përgjithësi.

E njoftoi ambasadorin me zhvillimet aktuale në Ministri të Mbrojtjes dhe FSK si dhe qëllimet e tij strategjike në të ardhmen.

Ndërsa, Bilek vlerësoi lartë të arriturat e Ministrisë së Mbrojtjes dhe FSK-së, sipas njoftimit të kësaj ministrie.

“Në fund, të dy u pajtuan që të intensifikohen angazhimet për bashkëpunim në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes në mes dy vendeve në shërbim të paqes, sigurisë dhe stabilitetit rajonal dhe më gjerë”, thuhet në njoftim. /SHQIP