Nis numërimi i votave

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar numërimin e votave për zgjedhjet lokale të mbajtura sot.

Po thuajse të gjitha qendrat e votimit janë mbyllur në orën 19:00.

Ka kaluar një orë që nga mbyllja e qendrave, dhe deri tani në Prishtinë janë numëruar mbi një mijë votave.

Sipas rezultateve fillestare, Arben Vitia i Lëvizjes Vetëvendosje prin në këtë garë i pasuar nga Përparim Rama nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Rezultatet mund t’i përcillni në faqen e KQZ-së.