Sport Shqiptar

“Dardanët” kërkojnë triumfin në ishull

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë ndeshjen e parafundit në kuadër të këtij cikli të Ligës së Kombeve.

Pengesa e radhës e “Dardanëve” do të jetë Irlanda e Veriut.

Gjasat e Kosovës për të marrin vendin e parë në grup janë minimale – pasi Greqia ka gjashtë pikë më shumë me vetëm dy ndeshje të mbetura.

Prandaj qëllimi i Kosovës do të jetë vendi i dytë – një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe trajneri Alain Giresse në konferencën për media para ndeshjes.

Lexo edhe:
Giresse kërkon vendin e dytë në grup

Kosova në këtë ndeshje do të jetë pa kapitenin, Amir Rrahmani, cili nuk ka arritur të rikuperohet nga lëndimi që morri me Napolin.

Lexo edhe:
Kosova do të përballet me Irlandën e Veriut pa Rrahmanin

Ndërkohë, Irlanda e Veriut do të kërkojë që ta mbyll me nderë këtë kampanjë dhe kundër Kosovës të marr fitoren e parë.

Përballja e parë ndërmjet dy kombëtarëve që u zhvillua në “Fadil Vokrri”, përfundoi me rezultat 3:2.

Sot, kjo ndeshje zhvillohet me fillim nga ora 18:00./Shqip.com