Sport Ndërkombëtar

Chelsea mund ta thërras Hudson-Odoin nga huazimi në janar

Chelsea po konsideron ta thërras Callum Hudson-Odoi nga huazimi i tij në Bayer Leverkusen pasi trajneri i ri Graham Potter është një admirues i madh i lojtarit, sipas raporteve.

Hudson-Odoi, 21 vjeç, u largua nga klubi në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës, me ardhjen e Raheem Sterling dhe Marc Cucurella që hodhën dyshime mbi shanset e tij për ekipin e parë qoftë në krah apo në krahun mbrojtës.

Por gazeta gjermane BILD  pretendon se si Potter, i cili zëvendësoi Thomas Tuchel si trajner kryesor i bluve në fillim të këtij muaji, dhe pronari i ri Todd Boehly janë tifozë të mëdhenj të anglezit dhe mund ta thërrasin atë në Stamford Bridge më herët se sa ishte planifikuar falë një klauzole në huazimin e tij.

Pavarësisht dështimit për të shënuar, Hudson-Odoi ka impresionuar në pesë paraqitjet e tij për Leverkusen deri më tani dhe ka regjistruar një asistim në këtë proces, pasi kishte folur tashmë me Boehly për të ardhmen e tij në Chelsea përpara se të largohej.

I riu kohët e fundit tha: ‘Kur një klub përpiqet të marrë një lojtar në huazim, ata gjithmonë duan që ai opsion të blejë në fund të sezonit.

Hudson-Odoi i tha Chelsea-t se donte të largohej gjatë verës pasi u frustrua me mungesën e minutave nën drejtimin e Tuchel, i cili i dha atij vetëm 11 starte në 15 paraqitje në ligë sezonin e kaluar./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022