Lajme Botë

Britania i jep mbështetje Polonisë

Një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme të Mbretërisë së Madhe ka thënë se Londra është në komunikim të ngushtë me të gjithë aleatët.

“Ne jemi duke i hetuar këto raporte dhe jemi duke bashkëpunuar ngushtë me aleatët”, i tha CNN-it një zëdhënës.

Moska lëshoi ​​një numër të madh raketash në Ukrainë të mërkurën, duke lënë jashtë fuqinë për shtatë milionë familje.

Është e paqartë nëse këto raketa ishin pjesë e së njëjtës valë, por është hera e parë që raketat ruse kanë rënë në Poloni.

Polonia nuk është përfshirë në konflikt, por ka mirëpritur miliona refugjatë ukrainas dhe e ka dënuar gjerësisht luftën.

/Shqip.com