Sport Ndërkombëtar

Bayern nis kontaktet me trajnerin e njohur

Pasi mbyllën një sezon pa trofe, në shtëpinë e Bayern Munich po punojë prej kohësh për të gjetur një pasues për Thomas Tuchel.

Ndryshe nga se pritej, drejtuesit e Bayern po hasin shumë vështirësi për të gjetur një emër në lartësinë e klubit.

Së fundmi, sipas Sky Sport, në skenë ka dalë edhe emri i Vincent Kompany, trajneri aktual i Burnley.

Sipas të përditshmes sportive, tekniku belg dhe drejtuesit e Bayern kanë vendosur kontaktet e para ndërmjet tyre.

/Shqip.com