Kulturë Kino

Traileri i “Emancipation”, shfaq Will Smith në një rol të ri

“Emancipation”, ka publikuar trailerin zyrtar, një dramë e ardhshme historike ku Will Smith luan si një njeri të skllavëruar të quajtur Peter, i cili udhëton nëpër kënetat e Luizianës për të gjetur lirinë.

Me regji të Antoine Fuqua, “Emancipation” shënon filmin e parë të Smith që kur aktori u bë qendra e polemikave pasi goditi Chris Rock në ceremoninw e Oscars në mars.

Megjithëse Smith kërkoi falje për veprimet e tij në një video të postuar në internet në qershor, ai dha dorëheqjen nga Akademia dhe që atëherë ka qëndruar kryesisht larg syrit të publikut.

Traileri gati tre minuta tregon personazhin e Smithit duke vrapuar nëpër këneta, duke luftuar kundër një aligatori dhe duke shërbyer në ushtrinë e Unionit me shpresën për t’u kthyer përfundimisht në familjen e tij.

“Unë i luftoj ata. Më rrahën. Më fshikullojnë. Ata thyejnë kockat në trupin tim më shumë herë sesa mund të numëroj”, thotë Smith në një monolog emocional. “Por ata kurrë, kurrë nuk më thyejnë”.

“Emancipation” do të shfaqet premierë në kinema më 2 dhjetor.

/Shqip.com