Kulturë Kino

“The Crown” bëhet seriali më i ndjekur pas vdekjes së Mbretëreshës

Seriali dramatik i Netflix “The Crown” ka rikthyer vendin e parë në listën e filmave më të shikuar pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II.

Monarkja më jetëgjatë e Britanisë dha frymën e saj të fundit në Balmoral më 8 shtator në moshën 96-vjeçare.

Mes lajmeve tronditëse, seriali i bazuar në mbretërimin e Mbretëreshës Elizabeth II, vuri re një rritje të popullaritetit në të gjithë botën.

Seriali gjithashtu siguroi tendencat kryesore në mediat sociale, pasi u rendit në vendin e tretë në listat e Mbretërisë së Bashkuar dhe katër në Shtetet e Bashkuara.

“The Crown” gjithashtu zbarkoi vendin e parë në top 10-shen e shfaqjeve televizive në Ukrainë.

Ndërkohë, producentët të premten njoftuan se do të ndalonin prodhimin e serialit për të shënuar vdekjen e Madhërisë së Saj.

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022