Lajme Botë

Stoltenberg: Po presim që faktet të vërtetohen

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg

Rusia ka sulmuar Poloninë gjatë mbrëmjes, duke lënë dy të vdekur.

Lajmi ka ngjallur reagime të shumta në mesin e fuqive botërore, për faktin se u sulmua një vend anëtar i NATO-s.

I fundit që ka reaguar, e jo për nga rëndësia, është sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

Ai ka shkruar se ka biseduar me Presidentin e Polonisë, duke i shprehur ngushëllime për humbjen e jetës së dy qytetarëve polak.

Tutje, ai ka shkruar se NATO po monitoron situatën dhe aleatët po konsultohen nga afër.

Sipas tij, e rëndësishme është që të gjitha faktet të vërtetohen.

/Shqip.com