Sport Ndërkombëtar

Shkarkohet trajneri i kombëtares së njohur pasi zhgënjeu në Kampionatin Evropian

EURO 2020

Kombëtarja e Rusisë ka bërë të ditur se ka shkarkuar trajnerin Stanislav Çerçesov, shkruan Shqip.com.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Federata e Futbollit të Rusisë.

Shkarkimi i Çerçesov erdhi pas paraqitjeve zhgënjuese të Rusisë në EURO 2020.

Kjo kombëtare humbi dy nga tre ndeshjet në fazën e grupeve të këtij kampionati.

57-vjeçari largohet pas pesë vitesh në krye të kombëtares ruse, me të cilën arriti pjesëmarrjen në Kupën e Botës 2018 dhe Evropianin e këtij viti./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.75
Sot : 27/09/2022