Art Jetese

Receta e iftarit: Mish viçi me pana dhe këpurdha

Mish viçi me këpurdha

Përbërësit e nevojshëm:

200 gr mish viçi

100 gr kërpudha

1 lugë gjelle gjalpë

100 ml pana

 kripë

 vaj ulliri

Përgatitja:

Merrni mishin e viçit dhe kaloni në miell. Skuqni gjalpin në një tigan me pak vaj ulliri. Dhe më pas vendosni për të skuqur mishin. Hidhini kripë sipas dëshirës.

Më pas i shtoni kërpudhat. Pas 5 minutash i shtoni edhe panën.

I trazoni mirë dhe në fund e shërbeni të ngrohtë./SHQIP.com