Sport Ndërkombëtar

Rahoveci po e synon Superligën

KF Rahoveci

Pa shumë zhurmë, por me shumë pikë.

KF Rahoveci është lider i Ligës së Parë, Grupi A.

Skuadra e udhëhequr nga Senad Alirifa – ka arkëtuar tri fitore dhe një barazim.

Teksa, me humbje nuk është njoftuar ende.

KF Rahoveci

Ani pse në këtë garojnë edhe ekipe me traditë të madhe si Vëllaznimi, Feronikeli 74, Lira e Trepça – “vreshtarët” nuk po kanë problem.

Mbetet të shihet – se a do arrijnë ta ruajnë këtë formë edhe në pjesën tjetër të kampionatit. 

Por, formë të mirë po kalon edhe Phoenix – që ka vetëm një pikë më pak – dhe gjendet në pozitën e dytë.

Në vendin e fundit të këtij grupi gjendet Vëllaznimi – që nuk e ka grumbulluar ende asnjë pikë./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022