Lajme

Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj të moshuarit që tentojë ta sulmojë Rrahman Jasharajn

Tentim sulm ndaj Rrahman Jasharit

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj personit që ka tentuar ta sulmojë fizikisht kryetarin e SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj.

Lajmin për SHQIP.com e ka konfirmuar, zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj, e cila tha se është ngritur aktakuzë më kërkesë të caktimit të masës së paraburgimit.

“Është ngritur aktakuza me kërkesë të caktimit të masës së paraburgimit për veprën penale “cenim i të drejtës në grevë”, është shprehur Ulaj.

Ndryshe, pas një debati mes mësimdhënëseve dhe Jasharajt është sulmuar ky i fundit.

Një personi i moshuar që ishte i pranishëm ka tentuar ta sulmojë Jasharajn.

Lexo edhe:
Tentim sulmi ndaj Rrahman Jasharaj

Jasharaj, ishte i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij gjatë një vizite në shkollën “Ismail Qemali” në Prishtinë./SHQIP.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022