Lajme

Parashikimi i motit për nesër

Për ditën e nesërme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe pritet të ketë reshje lokale bore.

Sa i përket temperaturave, ato do të pësojnë ulje.

 Minimalet që do të luhaten prej -2 deri në 1°C, ndërsa ato maksimale prej 1 deri në 5°C.

Parashihet do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-9 m|s.

/Shqip.com