Lajme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Ilustrim

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti për sot parashihet të jetë kryesisht i vranët, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Reshjet pritet të jenë të intensitetit të dobët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

Derisa erërat pritet të fryjën kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022