Sport Shqiptar

Orari i ndeshjeve të Kupës së Kosovës

Futbolli kosovar do të rikthehet në këtë vikend me ndeshjet e Kupës së Kosovës.

Federata e Futbollit e Kosovës e ka bërë të ditur orarin e ndeshjeve që do të zhvillohen në kuadër të fazës çerekfinale, shkruan Shqip.com.

Të shtunën më 4 shkurt do të luhen ndeshjet: Liria – Llapi, Ballkani – A&N, Feronikeli 74 – Trepça ’89 dhe Flamurtari – Vushtrria.

Kurse të dielën më 5 shkurt do të luhet: Gjilani – Vjosa, Behari – Prizreni, Malisheva – Fushë Kosova dhe Prishtina – Dukagjini.

Kupa e Kosovës – Çerevjosakfinale

4 shkurt

Liria – Llapi

Ballkani – A&N

Feronikeli 74 – Trepça ’89

Flamurtari – Vushtrria

5 shkurt

Gjilani – Vjosa

Behari – Prizreni

Malisheva – Fushë Kosova

Prishtina – Dukagjini

/Shqip.com