Sport Ndërkombëtar

Neymarit i duhen vetëm dy gola – për ta barazuar Pelen

Neymar Jr

Vetëm dy gola larg historisë.

Neymar Jr duhet të shënojë vetëm edhe tre dy herë – për t’u bërë golashënuësi më i mirë në historinë e Brazilit – duke e barazuar legjendën -Pele që e mban këtë stafetë.

Këmbëshpejti ka realizuar 75 gola me fanellën e Seleçaos, teksa – Pele ka 77-të.

Fakti që Neymar është vetëm 30 vjeçar i bën të mëdha gjasat që ta arrijë këtë qëllim.

Ylli i Paris Sain Germain – e tundi rrjetën edhe një herë në miqësoren ndaj Tunizisë për të dëshmuar momentin e artë që po kalon.

Kampionati Botëror “Katari 2022” po i buzëqesh atij.

Magjistari nga Brazili ka statistika astronomike në këtë sezon.

Ai është autor i tetë golave dhe shtatë asistimeve – ne vetëm tetë ndeshje të zhvilluara në Ligue 1./Shqip.com