Teknologji

Motorola Moto G23 qarkullon në internet pak kohë para lansimit

Motorola me sa duket po përgatitet për të nisur një midranger të ri. Moto G23 po qarkullon  në faqet e ndryshme të internetit të cilat janë të certifikuara. Kjo kompani telefonash, sot sjell një sërë versionesh të detajuara dhe me rezolucion të lartë të telefonit të ardhshëm, duke i lënë shumë pak imagjinatës sa i përket dizajnit.

Me sa duket, telefoni i ri  do të vijë në një treshe ngjyrash (Blu, Gri dhe e Bardhë) dhe do të ketë një lloj dizajni boksi me kënde të bukura dhe të rrumbullakosura. Gjithashtu mund të shohim qartë një selfie me vrima në pjesën e përparme dhe një treshe kamerash të pasme.

Burimi në fakt shkon në detaje në lidhje me kamerat e thënë. Ne presim që G23 të ketë një 50MP, quad-Bayer kryesor snapper, një ultra-wide 5MP dhe një kamera makro 2MP. Në front – është një kamer selfie 16MP.

  Disa burime të tjera të informacionit për Moto G23 përfshijnë një IPS 6.5 inç, HD+ (1600 x 720), ekran 90Hz, një chipset MediaTek Helio G85 dhe një bateri 5,000 mAh me karikim të shpejtë 30Ë. Ne jemi ende pak të turbullt në opsionet e memories, por nëse hardhia do të besohet, do të ketë, të paktën, një ram 4GB dhe 128GB model ruajtjeje, thënë për shitje me pakicë për 199 EUR në Evropë.

/Shqip.com