Milani e përmbysë rezultatin ndaj Liverpoolit

Milani po e mposhtë Liverpoolin

Rikthimin pas shtatë viteve në Ligën e Kampionëve, Milani e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme.

Rosonerët janë duke shënuar fitore ndaj Liverpoolit me rezultat 1-2, pas përfundimit të pjesës së parë, shkruan Shqip.com.

Kuqezinjtë ishin në disavazntazh, pasi Tomori shënoi në minutën e nëntë në portën e gabuar, ndërsa Salah e humbi mundësinë për ta dyfishuar rezultatin pasi e humbi penaltinë.

Por, italianët brenda dy minutave arritën të shënojnë dy gola dhe ta përmbysin rezultatin.

Fillimisht me anë të Rebic e pastaj me anë të Diaz, ata shënuan dy herë dhë kështu shkuan në pushim me avantazh 1-2.

Në këtë takim, italianët janë pa Zlatan Ibrahimovic i cili është i lënduar, kurse Liverpoolit i mungon Firminho.

Mbetet të shihet nëse Klopp do e inkuadrojë në pjesën e dytë Virgil Van Dijk i cili është në bankën rezervë.