Sport Ndërkombëtar

Messi “shpëton” tifozin nga sigurimi

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë e bëri të lumtur një tifozë, duke bërë një selfie, pasi ndihmoi ekipin e tij të fitonte Trophee des Champions

Lionel Messi ndërhyri për të ndaluar rojet e sigurisë që të tërhiqnin zvarrë një tifoz të ri, pas daljes së tij të fundit për Paris Saint-Germain – dhe më pas bëri një foto me tifozin e ri.

Sulmuesi ishte në formë të mirë gjatë fitores së PSG ndaj Nantes në finalen e Trophee des Champions të dielën.           

Messi hapi rezultatin në një fitore 4-0, ndërsa Neymar kishte dy gola dhe Sergio Ramos shënoi golin e fundit.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë tregoi gjithashtu klasin e tij pas ndeshjes, duke kërcyer në shpëtimin e një mbështetësi që ishte përpjekur dëshpërimisht të bënte një selfie me të.

Pas prezantimit të trofeut, Messi po shkonte poshtë tunelit në stadiumin Bloomfield në Tel Aviv, Izrael, kur një djalë i ri u vërsul drejt tij me një celular në dorë.

Rojet e sigurisë e kapën djalin dhe filluan ta tërhiqnin nga Messi, dhe ai dukej se ishte i shqetësuar pasi telefoni i rrëshqiti nga dora.

Messi më pas udhëzoi rojet që ta lironin tifozin dhe i dha atij kohë që të merrte telefonin e tij përpara se të qëndronte me të për një foto dhe ta përqafonte.

Messi do të kthehen në aksion më 6 gusht, teksa hapin fushatën e tyre të re në Ligue 1 me një përballje kundër Clermont Foot./Shqip.com