Lajme Ballkan

Mehaj i uron shërim të shpejtë ministrit kroat të Mbrojtjes

Ministri kroat i Mbrojtjes, Mario Banozic, është përfshirë në një aksident mëngjesin e së shtunës në dalje nga Vinkovci me pasojë një të vdekur, raportojnë mediat vendase.

Automjeti me të cilin udhëtonte ministri është përplasur me një furgon dhe për pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i kësaj të fundit.

Lexo edhe:
Aksidentohet rëndë Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë, Mario Bonozic (Foto)

Është ish-ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ai i cili i ka uruar shërim të shpejtë atij.

“Më vjen keq që dëgjoj për aksidentin në të cilin është përfshirë ministri Banozic dhe i uroj shërim të shpejtë. Përpjekjet e tij diplomatike kanë forcuar me të vërtetë lidhjet midis vendeve tona, Së bashku, ne arritëm marrëveshje shtet-me-shtet (G2G) .që i afruan kombet tona 🇽🇰🤝🇭”, ka shkruar ai në një postim në platformën “X”.

/Shqip.com