Kulturë

“Më vjen mirë që nëna ime vdiq”, ish-aktorja tregon arsyen

Titulli i kujtimeve më të shitura të Jennette McCurdy , “Më vjen mirë që nëna ime vdiq”, shkaktoi disa ndarje në familjen e saj.

Duke u shfaqur në episodin premierë të Red Table Talk të Mërkurën, ish-ylli i Nickelodeon foli sinqerisht me bashkë-prezantuesit Jada Pinkett Smith , Willow Smith dhe Adrienne Banfield-Norris për marrëdhënien e saj të ndërlikuar me nënën e saj të ndjerë Debra, e cila vdiq nga kanceri i gjirit në 2013. McCurdy, e cila detajon abuzimin që ajo pësoi në kujtimet e saj, zbuloi në Red Table Talk se gjyshja e saj nuk ishte e kënaqur me titullin, raporton Ew.

“Kam kufij shumë të fortë rreth marrëdhënies sime me gjyshen dhe vëllai im më tha se ajo nuk ishte e kënaqur me titullin”, tha McCurdy. “Por unë e prisja këtë. Nuk jam aspak i befasuar.” McCurdy shpjegoi se, ashtu si nëna e saj, edhe gjyshja e saj kishte prirje abuzive ndaj saj. “Unë u përpoqa të kisha një marrëdhënie me të dhe ishte shumë e qartë për mua se ajo ishte e paaftë të respektonte fjalë për fjalë çdo kufi që vendosa unë”. 

Ajo shtoi, “Dmth, gjëra të tilla si:  “ A mund të mos komentoni për trupin tim? Është vërtet e dëmshme për mua dhe dua të besoj se ju keni qëllimet më të mira, por këto komente janë vërtet të dëmshme, dhe ju lutem a mund të ndaloni?” Ajo do të thoshte ‘sigurisht’ dhe pastaj pesë minuta më vonë, do të dilte një koment tjetër dhe ajo thjesht dukej e paaftë për të respektuar kufijtë, kështu që në fund të fundit, ishte një çështje [në rregull, thjesht nuk mund të kem një marrëdhënie me këtë person.”

Në kujtimet e saj, McCurdy detajon se si nëna e saj, e cila nuk i arriti kurrë ëndrrat e saj për t’u bërë aktore, e detyroi vajzën e saj në biznesin e shfaqjes në moshë të re. Ajo tregon gjithashtu se nëna e saj e inkurajoi të zhvillonte një çrregullim të të ngrënit dhe administroi ekzaminime të gjirit dhe organeve gjenitale për të kontrolluar për gunga kanceroze deri në moshën 16-vjeçare.

Ajo flet gjithashtu për tmerret e yjeve të fëmijëve , duke pretenduar se Krijuesi – një emër që ajo i jep një personi të paidentifikuar pas  iCarly  të Nickelodeon dhe spin-off-it të tij Sam & Cat – e inkurajoi atë të pinte alkool kur ishte i mitur dhe do të administronte masazhe të padëshiruara, midis akuza të tjera. McCurdy u largua nga aktrimi në vitin 2017, duke ndjekur në vend të saj shkrimin dhe regjinë.

McCurdy u tha bashkë-prezantuesve të Red Table Talk se një avantazh pozitiv nga koha e saj në shfaqje është marrëdhënia e saj me ish- kostarin e saj të iCarly , Miranda Cosgrove. “Jam shumë mirënjohëse për atë miqësi”, tha ajo. “Më dha shumë rehati në ato vite vërtet sfiduese. Marrëdhënia ime me Mirandën ishte jashtëzakonisht shëruese për konceptin tim për gratë.”

Shikoni episodin e McCurdy’s Red Table Talk më lart. Më vjen mirë që mami im vdiq është i disponueshëm aty ku shiten libra./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022