Sport Ndërkombëtar

Marseille – PSG, formacionet zyrtare

Në Stade Velodrome zhvillohet derbi francez ndërmjet Marseille dhe Paris Saint-Germain, i njohur si ‘Le Classique’, në kuadër të Coupe de France.

Kjo sfidë zhvillohet në kuadër të 1/8 së finales së kësaj gare dhe në të njëjtën ditë zhvillohen të gjitha sfidat tjera (përveç Lorient-Lens që zhvillohet të enjten) për përcaktimin e ekipeve çerekfinale.

Strategët Igor Tudor dhe Christophe Galtier i kanë caktuar taktikat e tyre dhe i kanë zgjedhur formacionet që do të startojnë në këtë takim.

Formacionet zyrtare

Marseille: Pau Lopez; Mbemba, Gigot, Kolasinac; Under, Rongier, Veretout, Clauss; Guendouzi, Malinovskyi; Alexis Sanchez.

PSG: Donnarumma, Hakimi, Ramos, Marquinhos, Nuno Mendes, Danilo, Verratti, Vitinha, Fabian Ruiz, Messi, Neymar.

/Shqip.com