Sport Ndërkombëtar

Marseille – po e synon titullin në Ligue 1

Marseille

Gara për vendin e parë në Ligue – po duket më e “zjarrtë” në sezonin 2022/2023.

Paris Saint Germain është lider dhe favorit për tu shpallur kampion – por paraqitje fenomenale po zhvillon edhe Marseille.

Skuadra e udhëhequr nga Jorge Sampaoli – nuk e ka shijuar akoma humbjen dhe gjendet në pozitën e dytë në tabelë.

Gjashtë fitore dhe barazime janë të barabarta me 20 pikë – dy më pak se PSG-ja që prin.

Futbollisti më i dalluar në Marseille – pa asnjë dyshim është Alexis Sanchez – që ka “rilindur” në Ligue 1.

Sulmuesi kilian është autor i katër golave – në tetë ndeshje të zhvilluara – dhe po e ndihmon shumë skuadrën – me përvojën e tij.

Ndeshjen e rradhës – Marseille e zhvillon në udhëtim te Angers – të premtën, me fillim nga ora 21:00.

Teksa – tre ditë më pas e pret Sportingun në shtëpi – në kuadër të Ligës së Kampionëve./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022