Sport Ndërkombëtar

Manolas bëhet me skuadër të re

Kostas Manolas

Kostas Manolas do e vazhdojë karrierën në Sharjah FC – skuadër nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Qendërmbrojtësi grek ka nënshkruar kontratë valide – deri në vitin 2024 – me mundësi vazhdimi edhe për një tjetër.

Manolas – së fundmi ishte pjesë e Olympiacos – ku zhvilloi 14-të ndeshje kampionale, pesë në Europaligë dhe dy në Ligën e Kampionëve.

31 vjeçari ka përvojë të madhe në supe – pasi e ka djersitur fanellën e Romës për pesë vite.

Teksa – dy sezone e gjysmë ishte edhe pjesë e Napolit.

Në Sharjah FC – ai do të bashkohet me Miralem Pjanic, me të cilin kishte luajtur së bashku në kryeqytetin italian./Shqip.com