Lajme Botë

Lufta Izrael-Hamas, Rohde: U lutëm për kthimin e pengjeve

Të enjten në Bibliotekën Kombëtare janë përkujtuar viktimat e sulmit terrorist të Hamasit ndaj civilëve izraelitë.

Në tubimin e organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës dhe Izraelit kanë marrë pjesë diplomatë të akredituar në Kosovës përfshirë Ambasadorin e SHBA’së, atë të Francës, Mbretërisë së Bashkuar dhe ai gjerman Jorn Rohde që ka bërë një postim në X për ngjarjen.

“Në një tubim prekës këtë mbrëmje, ne kujtuam viktimat e panumërta të vrarë nga Hamasi më 7 tetor dhe u lutëm për kthimin e sigurt të të gjithë 239 pengjeve nga më shumë se 25 vende”, ka shkruar Rohde.

/Shqip.com