Lajme

Kurti pret nesër në takim Rrahman Jasharaj

LAJMI I FUNDIT

Kryeministri I Kosovës, Albin Kurti pritet që nesër të zhvillojë takim me Këshillin Grevistë.

Lajmin për Shqip.com e ka konfirmuar Përparim Kryeziu-zëdhënës i Qeverisë së Kosovë.

Lexo edhe:
Vazhdon greva në arsim, Qeveria dhe SBASHK-u në ngërç tash e tri javë

“Po, nesër në mëngjes pritet të ketë një takim ndërmjet Këshillit Grevistë dhe Qeverisë”, ka thënë Kryeziu për Shqip.com

Lexo edhe:
SBASHK-u: Greva vazhdon derisa Qeveria t’i realizojë kërkesat tona
Greva nga SBASHK-u

Ndryshe SBASHK që nga 25 gushti kanë hyrë në grevë, duke kërkuar ndarje të 100 eurove për të gjithë punëtorët deri në hyrjen në fuqi të Ligjit për Paga./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022