Sport Ndërkombëtar

Ku u “zhduk” Andres Iniesta?

Andres Iniesta

Ka vite që nuk luan në nivelet më të larta të futbollit.

Por, këpucët nuk i ka varur.

Andres Iniesta po e vazhdon karrierën në elitën e futbollit japonez, te Vissel Kobe.

Andres Iniesta – me Vissel Kobe

Me këtë skuadër – mesfushori spanjoll fituar dy trofe: Kupën dhe Superkupën e Japonisë.

38 vjeçari që i fitoi të gjithë trofetë e mundshëm me Barcelonën – ishte larguar nga “Camp Nou” në vitin 2018.

Ani pse kishte oferta nga ekipe tjera në Evropë – ai vendosi të mos i pranonte për shkak të respektit të madh ndaj Barçës.

Andres, mbetet një nga lojtarët më të respektuar në botën e futbollit, teksa partneriteti i tij e Xavi Hernandez ka mbetur në librat e historisë. /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022