Teknologji

iPhone 15 Pro Max vjen me shumë pak ndryshime

Thashethemet e kohëve të fundit rreth kamerës, dalin të jenë të vërteta për iPhone 15 Pro Max.

Fillimisht u tha se ky telefon do të ketë një kamerë të bazuar në sensorin Sony IMX903.

Megjithatë, informacionet e fundit pretendojnë se iPhone 15 do të qëndrojë me të njëjtën kamerë IMX803, 48MP 1/1.28″, Quad-Bayer që tashmë kanë iPhone 14 Pro dhe Pro Max.

iPhone 15 Pro Max do të përcjellë gjithashtu teknologjinë e panelit OLED M12 që po përdor në gjeneratën aktuale.

Ekrani në iPhone 15 Pro Max mund të mos jetë saktësisht i njëjtë me atë në iPhone 14 Pro Max, pasi raportet aktuale pretendojnë se telefoni i ri do të jetë pak më i shkurtër në 159.8 mm, krahasuar me 160.7 mm në iPhone 14 Pro Max dhe pak më i ngushtë në 76.7 mm, në vend të 77.6 mm.

Sa i përket shtesave të reja të pritshme në iPhone 15 Pro Max, ekziston kamera e shumëpërfolur telefoto periskop, e cila supozohet se do të jetë ekskluzive për iPhone 15 Pro Max dhe jo Pro të rregullt dhe do të ofrojë zmadhim optik 6x.

Presim që seria e iPhone 15, përfshirë Pro Max, do të vijë me një port USB Type-C.

Pritet gjithashtu një Apple A17 Bionic i ri i bërë në një modalitet 3nm dhe po ashtu edhe 8 GB RAM LPDDR5.

/Shqip.com