Sport Ndërkombëtar

Inter – Bayern Munchen – kryendeshja e sontme në Ligën e Kampionëve

Lautaro Martinez dhe Sadio Mane

Vëmendja e tifozëve të futbollit – do të jetë sonte në “Giuseppe Meazza”.

Aty do të përballen Interi me Bayern Munchen – në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Në këtë ndeshje që fillon në ora 21:00, favoritë në letër nuk ka.

Të dyja skuadrat nuk po kalojnë formë të mirë – në kampionatet përkatese.

Neurazurët gjenden në pozitën e tetë në Serie A – pasi kanë grumbulluar vetëm nëntë pikë – pas pesë ndeshjeve të zhvilluara.

Teksa, bavarezët – gjenden në pozitën e tretë – në Bundesliga – me vetëm 11-të pikë.

Te Interi – për shkak të lëndimeve mungojnë Romelu Lukaku dhe Dalbert, ndërsa te Bayerni – nuk është i gatshëm Bouna Sarr.

Takimet tjera që zhvillohen sonte – në Champions:

Ajax – Rangers

Napoli – Liverpool

Atletico Madrid – Porto

Club Brugge – Bayer Leverkusen

Barcelona – Viktoria Plzen

Eintracht Frankfurt – Sporting CP

Tottenham Hotspur – Marseille /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022