Lajme

Haxhi Avdyli zgjidhet nënkryetar i Listës Guxo

Deputeti I Kuvendit të Kosovës, Haxhi Avdyli.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Avdyli nga dita e sotme do të ushtrojë edhe një post tjetër.

Pas postit të deputetit ai është zgjedhur nënkryetar i Listës Guxo.

Këtë e ka bërë të ditur vetë ai përmes llogarisë së tij në Facebook.

“Sot anëtarët të Kryesisë së re të Partisë Guxo në mënyrë unanime më besuan detyrën e nënkryetarit të Partisë. Ju faleminderit për dhënien e përgjegjësisë së re që do jetë stimul shtesë për punë edhe më intensive për të mirën e vendit”, ka shkruar Avdyli.

Lexo edhe:
Gërvalla dhe Peci kryetarë të Partisë Guxo

Ditë më parë kjo parti mbajti edhe kuvendin e saj zgjedhor ku në krye të Listës Guxo u zgjodhën Faton Peci dhe Donika Gërvalla.

Po ashtu disa ditë më parë nga kjo parti u largua deputetja e Kuvendit të Kosovës, Doarsa Kica-Xheli e cila kaloi në Lidhjen Demokratike të Kosovës./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022