Sport Shqiptar

Gentiana Beqa u shpall “Kampione e Mesdheut”, fiton dy medalje ari brenda ditës

Gentiana Beqa vazhdon me suksese në arenën ndërkombëtare, shkruan Shqip.com.

Beqa së fundmi u shpall “Kampione e Mesdheut”.

Kampionia nga Kosova rrëmbeu dy medalje ari brenda një dite në dy disiplina “Woman’s wellness Open” dhe “Master Woman’s Wellness 35 years Over”.

Ndryshe, ajo e ka fituar medaljen e artë në garën botërore “World Fitness Women’s Championships” në tetor të këtij viti.

Bodibilderja e suksesshme kosovare ia doli të shpallet kampione botërore falë fizikusit të saj të përkryer në një konkurrencë mjaft të fortë.

Në këtë garë, sportistja nga Gjakova e përfaqësoi Shqipërinë dhe u vesh me flamurin kuq e zi.

/Shqip.com