Evertoni po e “prek fundin”

Crystal Palace-Everton

Tjetër ndeshje, tjetër disfatë.

Evertoni nuk po arrin asesi të këndellet në Premierligë.

Skuadra e udhëhequr nga Rafa Benitez ka pësuar humbje me rezultat 3-1, në udhëtim te Crystal Palace.

Ky rezultat është edhe një tjetër tregues që skuadra nga Liverpooli është duke kaluar në formë katastrofale.

Golin e parë në këtë takim e realizuan vendasit me anë të Gallagher, kur po zhvillohej minuta e 41-të.

Ky ishte dhe goli i vetëm i realizuar në pjesën e parë.

Goli i parë nga Callagher

Kurse, në 45 minutëshin e dytë pritej një përgjigje nga mysafirët, por ndodhi e kundërta.

Palace shënoi edhe një herë, kur po zhvillohej minuta e 62-të. Realizator ishte Tomkins.

“The Toofes” e ngushtuan rezultatin tetë minuta më pas, me anë të Solomon Rondon.

Por, kjo ishte e gjitha çka arritën të bëjnë në këtë takim.

Në anën tjetër, Callagher shënoi edhe një herë për të vulosur fitoren e skuadrës së tij.

Goli i dytë nga Callagher

Për Evertonin kjo ishte disfata e tetë në këtë sezonë dhe gjendet në pozitën e 14-të, me vetëm 18 pikë të grumbulluara, pas 16-të ndeshjeve të zhvilluara.