Sport Ndërkombëtar

Dy skuadra angleze kërkojnë transferimin e Harry Maguire

FOTO: The Sun
FOTO: The Sun

Harry Maguire do të largohet nga Manchester United në fund të sezonit.

Qendërmbrojtësi 30-vjeçar nuk është i preferuari i Ten Hag, dhe do të largohet gjatë afatit kalimtar veror.

Sipas mediave angleze, Harry Maguire do ta ndryshoj skuadrën por jo edhe kampionatin.

Raportohet se dy skuadrat angleze Tottenham dhe West Ham kanë shfaqur interes për Maguire.

/Shqip.com