Sport Shqiptar

Drita e njofton Ballkanin me humbje

FC Drita

Kampioni është njoftuar me humbje – në Gjilan.

FC Ballkani ka pësuar disfatë në udhëtim te Drita – me rezultat të pastër 2-0.

“Intelektualët” e dominuan këtë takim dhe arritën që të arkëtojnë pikët e plota me meritë.

Golin e parë e shënoi Simonovski – kur po zhvillohej minuta e 39-të.

Teksa – për 2-0 shënoi Besnik Krasniqi në minutën e 59-të.

Në anën tjetër, mysafirët nuk arritën të shënojnë as golin e nderit – përkundër përpjekjeve.

Në takimet tjera u shënuann këto rezultate:

Gjilani 1-1 Prishtina

Ferizaj – Llapi 2-1 /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022