Lajme

Digjet një veturë në Prishtinë, disa banorë kërkuan ndihmë mjekësore

Në lagjen Emshir të Prishtinës, mbrëmë është djegur një veturë në bodrum të një banese.

Ndërkohë, mësohet se të gjithë banorët janë detyruar të dalim jashtë dhe se shumë prej tyre kanë kërkuar ndihmë mjekësore për shkak të tymit që ka depërtuar nëpër banesa.

Në vendngjarje kanë dalë pjesëtarë të njësitit të policisë dhe emergjencës.

/Shqip.com