Sport Shqiptar

“Derbi i Anamoravës” – pa shikues, por me shumë rëndësi

Drita-Gjilani

Tre pikë janë në tavolinë, por vlera e kësaj ndeshje është shumë më e madhe.

Sot, me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohet përballje ndërmjet Dritës dhe Gjilanit – i njohur ndryshe si “Derbi i Anamoravës”.

Derbi i Anamoravës – foto nga e kaluara

Ky takim do të luhet në stadiumin ndihmës – pa praninë e publikut.

Favorit në letër është – Gjilani në përballjet e kaluara ka qenë superiore.

Në katër ndeshjet e fundit – “skifterat” kanë triumfuar dy herë – ndërsa lojë kanë përfunduar me barazim.

Derbi i Anamoravës – foto nga e kaluara

Sa i përket sezonit aktual – ekipi i udhëhequr nga Zekirija Ramadani është lider – me 14-të pikë të grumbulluara.

Kurse – Drita është në pozitën e dytë – me tre pikë më pak, por edhe me një ndeshje më pak të zhvilluar./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022