Sport Shqiptar

Daku mbetet te Mura

Sulmuesi kosovar është rikthyer te skuadra sllovene, Mura.

Daku ka qenë pjesë e ekipit të Mura gjatë sezonit pranveror, por ishte i huazuar nga klubi i Osjekut dhe tani klubi e ka blerë kartonin e tij.

Lajmin e ka konfirmuar vetë skuadra, përmes një njoftimi zyrtarë.

Daku flet pas kalimit te kampioni slloven: Kisha edhe tjera oferta,  shpresoj që nuk kam gabu me zgjedhje

“Bardh e ziejnë kemi një sulmues “të ri”. Mirlind Daku , i cili tashmë ka luajtur me Osijekun si i huazuar në pjesën pranverore të kampionatit Mura, po rikthehet te Fazanerija”, thuhet në njoftim.

Sulmusi Kosovar u shpreh i lumtur për rikthimin e tij te Mura.

“Jam i lumtur që jam rikthyer në klub. Mura ka qenë gjithmonë opsioni i vetëm për mua, edhe pse ka pasur shumë oferta të tjera. U ndjeva mirë këtu, u dashurova me klubin dhe tifozët, kështu që jam shumë i lumtur që mund të vazhdoj të luaj bardh e zi”.

Mirlind Daku, lojtar i ndeshjes te NK Mura — International Sportistë  shqiptarë në botë | Republika Post

Ai me skuadrën sllovene shënoi pesë gola në gjashtëmbëdhjetë ndeshje dhe kontribuoi me pesë asistime.

24-vjeçari shkëlqeu gjatë aventurës së tij në Superligën e Kosovës, me Ballkanin, ku në 45 paraqitje shënoi 36 gola./Shqip.com