Lajme

Balliu i reagon Ramës për Asociacionin, haptas kundër Kosovës

Deputeti demokrat, Klevis Balliu
Deputeti demokrat, Klevis Balliu

Deputeti demokrat, Klevis Balliu, ka reaguar sot lidhur me draft-propozimin e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për Asociacionin, në Paris dhe Berlin tek Macron e Scholz.

Balliu shprehet se Rama është haptas kundër Kosovës. Sipas tij, kryeministri është në sytë e gjithkujt në botë si një oficer i Vuçiqit, dhe se sipas tij ai ka urrejtje raciste për Kosovën, njësoj si Serbët.

Reagimi i plotë:

Rama, haptas kundër Kosovës.

Rama është analizuar prej kohësh si një trashëgimtar i linjës vëllazërore me Serbinë në gjurmët e themeluesit të kësaj marrëdhënie, Enver Hoxhës.

Sigurisht ata që duhet ta dinë se ku dhe kur daton kjo histori për Ramën, e dinë fare mirë, por sot me deklaratat në parlament ku ai e sulmoi ashpër rezistencën e Kosovës dhe të drejtën mitologjike të saj, Pavarësinë, nuk ka më të verbër.

Ai është në sytë e gjithkujt në botë si një oficer i Vuçiqit, ai ka urrejtje raciste për Kosovën njësoj si Serbët. Turbullirat e sotme politike nuk do ta shpëtojnë atë nga ndëshkimi Kombëtar.

/Shqip.com