Sport Ndërkombëtar

Barcelona do bëj ndryshime radikale

Barcelona
Barcelona

Sipas asaj që shkruajnë mediat, lojtarët që mund të sakrifikohen janë Ronald Araujo, Pedri, Frenkie De Jong, Raphinha, Robert Lewandowski, Oriol Romeu dhe Vitor Roque.

Katalanasit nuk janë të bindur as nga lojtarët që janë dërguar në huazim si Pablo Torre (Girona), Ansu Fati (Brighton), Álex Valle (Levante), Serginho Dest (PSV), Clément Lenglet (Aston Villa), Julián Araujo (Las). Palmas) dhe Chadi Riad (Betis).

Në këto kushte, një revolucicion i vërtetë pritet në klubin e La Liga.

Gjithsesi, për të parë ses do shkojnë gjërat, do na duhet të presim verën.

/Shqip.com