Sport Ndërkombëtar

Asnjë shenjë nga Denis Suarez

Denis Suarez

Kanë kaluar pesë xhiro në La Liga.

Por, Denis Suarez e ka djersitur ende fanellën e Celta Vigos.

Mesfushori spanjoll – ka probleme me presidentin e klubit – dhe si pasojë e kësaj, ai nuk po lejohet madje – as në strvitje me grupin.

Ndonëse – në tri sezonet e fundit – ka qenë ndër futbollistët kryesorë të kësaj skuadra – ai nuk po lejohet as të stërvitet me grupin.

Suarez ka zhvilluar 38 ndeshje të La Ligës në kampionatin e kaluar, teka shënoi katër gola dhe asistoi gjashtë herë.

Ish-lojtari i Barcelonës – vlen dhjetë milionë euro në tregun e transferimeve – sipas “Transfermarkt”.

Ai njihet për kontrollën e mirë të topit, qetësinë dhe aftësinë për të krijuar shansa shënimi për bashklojtarët.

Kontrata me Celtan i skadon në qershorin e vitit 2023./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022